‘Sağlıkta Kalite’ ilkesini prensip edinen Hastanemiz 1998 yılında Kartal Bölgesinde kurulmuş olup 58 yatak kapasitelidir.

Özel Umut Hastanesinde; cerrahi müdahaleler en son ameliyat teknikleri kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Modern tıbbi cihazlarla donatılan Umut Hastanesi; yılın 365 günü, uzman kadrosu ile hizmet vermektedir. Ayrıca poliklinikleri, doğumhaneleri ve ambulansı ile de 24 saat hizmet vermektedir.

Radyoloji merkezimizde Direkt ve Endirekt Grafiler, Bilgisayarlı Tomografi, USG ve Renkli Doppler (4 Boyutlu) ile hastalıkların teşhisi yapılabilmektedir.

Yoğun Bakım ünitemiz(Erişkin,Yenidoğan ve cerrahi birimleri ile), tıbbın son yıllarda gelişme kaydeden bölümlerinden birisidir. Hastanemizin Yoğun Bakım Ünitesi kişilerin sağlığını kendilerinden daha çok düşünerek teknolojiyi ‘Sağlıkta Kalite’ ilkesi ile birleştirmiş olan Hastanemiz Anadolu yakasında kurulmuş tam teşekküllü bir hastanedir.

Kadın Doğum kliniğimiz 24 saat açık olup, normal ve riskli gebeliklerin takibi, poliklinik hizmetleri yanında, normal ve sezaryanla doğum hizmeti vermektedir.

Yönetim Kurulu Başkanımızdan

Özel Umut Hastanesi iki ilkesinden hiç ödün vermemiştir; kalite ve sevgi, Hastane donanımı ve personelini seçerken, kalite ilkesinden vazgeçmeyen hastanemiz "Sevgi" faktörünü de unutmadı.

Ülkemizde işletmeci olmak çok zor; özellikle bu işletme bir hastane olursa. Yoğun ve ağır bürokrasi, ekonomik koşullar, her zaman mutlu edilmesi gereken personel ve hastalar, hastane işletmeciliğinin ilk zorluklarındandır. Hastanemizin kuruluşunda, insanımızın en iyi sağlık hizmetini alması gerektiğine inanarak çalışmalarımıza başlamış ve temellerimizi bu inançla atmıştık. Biz başarımızın ardındaki en büyük ilkenin bu olduğu inancındayız.

Bu ilke ve inançla dünya tıp teknolojisini güler yüzle harmanladık ve sizin için UMUT kadrosunu oluşturduk.

Hastane Başhekimimizden

Özel Umut Hastanesi, 1998 yılında kaliteli hizmeti, uygun fiyata sunma amacıyla, tüm sağlık ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tıbbi donanımıyla İstanbul'da hizmet vermeye başladı.

Sağlık söz konusu olduğunda, hassasiyeti bir kat daha artan evrensel ilkeler olan; renk, dil, ırk, din, inanç farkı gözetmeksizin, insanımıza saygı göstererek, sağlık hizmeti sunacak şekilde yapılandık, çağın gereği olan, tüm tıbbi donanımı edinerek, tüm branşlarda en yeni teknoloji ile hastanemizi donattık. Geride bıraktığımız süre içinde kadromuz, hekim sayımız, kalite anlayışımız ve hasta portföyümüzle daha da güçlendiğimizi biliyoruz. Daha da ileriye bakarak, kendimizi yenileyerek saygılı, hoşgörülü, bilime dayalı sağlık hizmetimizi sunmaya devam edeceğiz.

Hepinizi saygı ile selamlıyorum.

Yönetim Kurulu Başkanı
Müh. Ali DOĞAN


Hastane Başhekimi
Uz. Dr. Şerafettin SİVRİTAŞ
İç Hastalıkları Uzmanı